Projekt „Laboratorium Rodziny 2”

LR2_nagłówek

Warto budować relacje w rodzinie

„Rodzina to siła” to główne przesłanie projektu, którego działania rozpoczną się już w lipcu w salach edukacyjno-animacyjnych Pracowni 3 Pokoje. Właśnie trwa rekrutacja uczestników do drugiej edycji programu wsparcia pn. „Laboratorium Rodziny 2”.LR 2_ulotka

W ramach projektu przewidziano warsztaty rozwojowo-edukacyjne dla rodziców i dzieci w ramach Akademii Mądrego Rodzica oraz Klubu Genialnych Dzieci, zaplanowano liczne zajęcia artystyczne, jednodniowe wyjazdy integracyjne dla całych rodzin, weekendowe spotkania w ramach zajęć pn. „Dzika Rodzina” oraz „Twórcza Rodzina”. Uczestnicy projektu otrzymają wsparcie specjalistów m.in. psychologa, pedagoga i coacha. A wszystko to realizowane będzie w wyjątkowym, twórczym miejscu, które przez ostatni rok gościło grupę cudownych rodziców i dzieci w ramach pierwszej edycji działania.

To wszystko czeka bezpłatnie na chętnych elblążan, którzy zdecydują się wziąć udział w projekcie „Laboratorium Rodziny 2”. Realizatorzy zapraszają całe rodziny reprezentowane przez osobę dorosłą, która spełnia minimum jedno z poniższych kryteriów: samotnie wychowuje dzieci, ma trójkę pociech lub więcej, jest osobą bezrobotną bądź nieaktywną zawodowo, reprezentuje rodzinę korzystającą ze świadczeń pomocy społecznej bądź Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, jest osobą niepełnosprawną, rodzicem dziecka z niepełnosprawnością lub pełni rolę rodziny zastępczej. To dla nich oraz ich dzieci zaplanowano cykl działań skoncentrowanych na nauce wzajemnego zrozumienia i szacunku, wzmacnianiu bliskości czy budowaniu wzajemnych relacji. A wszystko to w ramach aktywnego działania i doświadczania.

Osoby zainteresowane zgłoszeniem swojej rodziny do projektu powinny wypełnić formularz dostępny w biurze projektu przy ulicy Fromborskiej 2A, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego z koordynatorką działania pod numerem: 798 905 533 lub e-mailowego: laboratorium.rodziny@idea.elblag.pl
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest także w wersji do pobrania poniżej (załącznik).

Projekt „Laboratorium Rodziny 2” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Regulamin projektu

Formularz zgłoszeniowy – dorosły

Formularz zgłoszeniowy – dziecko

EFS stopka